EN
Menu

Aktualności

WYGRANA HYPER POLAND W KATEGORII GREEN

9.01.2018

Hyper Poland został zwycięzcą StartUp Europe Awards (SEUA17) w kategorii "Green" na poziomie narodowym. StartUp Europe Awards to inicjatywa Komisji Europejskiej wraz z Fundacją Finnova.Więcej Informacji na: http://startupeuropeawards.com/poland-has-15-winners-for-european-final

HYPER POLAND GREEN

Projekt dla Poczty Polskiej

20.08.2017

Informujemy, że firma Hyper Poland Sp. z o.o. ukończyła projekt pt. “Optymalizacja procesu i systemu logistycznego Poczty Polskiej w perspektywie wdrożenia nowego środka transportu – Hyperloop.” Projekt uzyskał dofinansowanie z rządowego programu Scale UP poprzez akcelerator GammaRabels powered by Poczta Polska. Scale UP to pierwszy konkurs w ramach rządowego programu Start In Poland. Celem działania jest połączenie potencjału początkujących, kreatywnych przedsiębiorców z infrastrukturą, doświadczeniem oraz zasobami dużych korporacji, w tym spółek skarbu państwa.

Wynikiem współpracy było zaprojektowanie pojazdu Hyperloop dedykowanego dla Poczty Polskiej, wykonanie projektu infrastruktury transportu próżniowego oraz systemu załadunku. Wyniki są bardzo optymistyczne, wprowadzenie technologii transportu rurowego dla przesyłek KEP (Kurierskie, Ekspresowe i Paczkowe) pozwoli drastycznie obniżyć koszt transportu i znacząco zmniejszyć czas cyklu transportowego. Takie rozwiązanie umożliwiłoby klientom odbieranie paczki zamówionej tego samego dnia w dowolnym miejscu w Polsce, bez dodatkowych opłat.

“Realizując projekt, który wpisuje się w filary strategii Poczty Polskiej wspólnie udowodniliśmy, że innowacje na światowym poziomie mogą mieć początek w przedsiębiorstwie, którego tradycja sięga 459 lat.” - powiedział Krzysztof Tabiszewski, CEO Hyper Poland sp. z o.o.

Project for Polish Post

TOR TESTOWY

3.07.2017

list intencyjny z Instytutem Kolejnictwa ws. Budowy toru testowego Hyperloopa

Z przyjemnością informujemy, że 3. lipca 2017 roku przedstawiciele Instytutu Kolejnictwa i firmy Hyper Poland sp. z o.o. podpisali list intencyjny ws. współpracy na rzecz rozwoju technologii Hyperloop oraz budowy toru testowego Hyperloopa na terenie Instytutu.

IK

NAGRODA GOSPODARCZA POLSKIEGO RADIA

23.06.2017

23. czerwca 2017r. zostały rozdane Nagrody Gospodarcze Polskiego Radia. Statuetki dla najlepszych polskich firm przyznano w sześciu kategoriach. Firma Hyper Poland jest laureatem Nagrody Gospodarczej Polskiego Radia - wygrała w kategorii Przełomowe Rozwiązanie jako najbardziej innowacyjna firma w Polsce. Odwracamy trochę ten paradygmat, kiedy Polska jest importerem technologii i stajemy się krajem, który może faktycznie eksportować technologie transportowe – powiedział Krzysztof Tabiszewski, prezes Hyper Poland.

Więcej informacji znajduje się na:
Nagrody Gospodarcze Polskiego Radia wręczone po raz pierwszy (TVP)
Polskie Radio po raz pierwszy wręczyło Nagrody Gospodarcze (Polskie Radio)

NGPR

SpaceX Hyperloop Pod Competition II

20.04.2017

JESTEŚMY W FINALE!

Hyper Poland University Team, w którego skład wchodzi 25 ambitnych młodych inżynierów z Politechniki Warszawskiej oraz Politechniki Wrocławskiej, zaprojektował prototyp kapsuły w skali 1:1. Nasza kapsuła przypomina swoją sylwetką kształt współczesnych pociągów dużych prędkości. Napędzana jest silnikami elektrycznymi i będzie poruszać się zarówno na kołach, jak i unosić za pomocą lewitacji magnetycznej zależnie od aktualnej prędkości. Prędkość projektowa, dla której liczone są wszystkie podzespoły, to ok. 430 km/h natomiast docelowy pojazd może poruszać się z prędkością nawet 1200 km/h. Dzięki zastosowaniu materiałów znanych z przemysłu lotniczego, jak stopy aluminium, magnezu czy też kompozyty węglowe konstrukcja będzie bardzo lekka przy jednoczesnym zachowaniu odpowiedniej wytrzymałości. Z powodów bezpieczeństwa zostanie wyposażona w dwa niezależne od siebie systemy hamowania. Dodatkowo system elektroniczny będzie czuwał nad pojazdem w trakcie jazdy i w razie potrzeby automatycznie uruchamiał awaryjne procedury bezpieczeństwa. Kapsuła będzie stanowiła platformę testową do badań nad rozwojem technologii, która znajdzie zastosowanie w pełnowymiarowym systemie operacyjnym w przyszłości.

Dane techniczne prototypu kapsuły
SpaceX Hyperloop Pod Competition II - hyper poland university team

BIM FOR INNOVATION AWARD

4.10.2016

SUKCES W ZJEDNOCZONYCH EMIRATACH ARABSKICH

Zespół Hyper Poland współpracujący ze specjalistami z USA (Wheeler Kearns Architects) i ZEA (Asem Zabin z iTech Management Consultancy) otrzymał nagrodę za najbardziej innowacyjne podejście do Building Information Modeling (BIM) podczas finału konkursu Build Earth Live: Hyperloop w Dubaju.
Build Earth Live Hyperloop był ósmą edycją konkursu organizowanego przez Asite. Konkurs odbył się w dniach 26-28 września 2016 roku. Głównym celem było zaprojektowanie w ciągu 48 godzin towarowych i pasażerskich pojazdów Hyperloop, tuneli oraz trzech dworców na trasie między Dubajem a Fudżajrą. Spośród 65 zespołów pochodzących z 29 krajów do ścisłego finału zakwalifikowało się 6 drużyn. Obok Hyper Poland w finale znalazła się jedna z największych na świecie firm zajmujących się projektowaniem infrastruktury transportowej: Systra, oraz zwycięzca zawodów SpaceX Hyperloop POD w kategorii non-student team: rLoop. Zespół Hyper Poland został wyróżniony za spójną inżyniersko i architektonicznie koncepcję oraz innowacyjne podejście do procesu projektowania. Ceremonia odbyła się w Dubaju 4. października 2016 roku a nagrodę wręczył CEO Dubai Future Foundation - Saif Al Aleeli. Hyper Poland przy współpracy z Wheeler Kearns Architects zamierza kontynuować pracę nad optymalizacją projektu śródmiejskiego dworca Hyperloop.

BIM FOR INNOVATION AWARD

HYPERLOOP ONE GLOBAL CHALLENGE

7.06.2017

POLSKA TRASA W PÓŁFINALE!

Hyper Poland jest jednym z 35 półfinalistów Global Challenge organizowanego przez Hyperloop One. Zaproponowana przez nas trasa Hyperloopa (Warszawa-Łódź-Wrocław) została uznana za obszar zainteresowania. Głównym celem zawodów jest wyłonienie najlepszej propozycji na pierwszą trasę Hyperloopa w Europie. Przedstawiciele firmy Hyper Poland sp. z o.o. brali udział w europejskim półfinale konkursu Hyperloop One Global Challenge, który odbył się w dniach 5-7. czerwca 2017r. w Amsterdamie. Wydarzenie było okazją do dyskusji na temat przemian na rynku transportowym w Europie i na świecie.
Więcej informacji nt. Hyperloop One Global Challenge można znaleźć tutaj:
Oficjalna strona HOGC
Hyperloop One's Vision for Europe Summit: Unveiling 9 Routes Spanning the Continent as Part of its Global Challenge

HYPERLOOP ONE GLOBAL CHALLENGE