PL EN
PL EN
hyper poland
hyperpoland

Innovative upgrade for railways

FUTURE OF TRANSPORTATION

W Hyper Poland rozwijamy technologię, która umożliwi szybką, etapową implementację technologii transportu inspirowanego hyperloopem z wykorzystaniem istniejących korytarzy i przepisów kolejowych. Technologia Hyper Poland już w pierwszym etapie umożliwi transport towarów i ludzi z podwójną średnią prędkością w porównaniu do kolei konwencjonalnej. Możemy przystosować istniejącą infrastrukturę kolejową do prędkości 415 km/h przy bardzo konkurencyjnych kosztach.

WHAT IS HYPERLOOP?

Hyperloop to nowy środek transportu umożliwiający przemieszczanie osób lub ładunków z bardzo dużą prędkością i w oparciu o koncepcję zrównoważonego transportu. To połączenie pociągu i samolotu. Umożliwi podróż np. z Krakowa do Gdańska w 35 minut  z prędkością bliską prędkości dźwięku. Kapsuła porusza się w specjalnej rurze, w której ciśnienie jest tak niskie jak na wysokości 10 kilometrów, dzięki temu znacząco zredukowany jest opór powietrza. Pojazd porusza się bez kontaktu z podłożem wykorzystując magnetyczną lewitację oraz łożyska powietrzne. Hyperloop to nie science-fiction. Podróżowanie jest obecnie koniecznością  i istotnym elementem życia przez co modele podróżowania stają się bardziej złożone i zindywidualizowane. Coraz więcej czasu spędzamy przemieszczając się a dzięki Hyperloop’owi możemy zyskać to co w dzisiejszych czasach jest najbardziej pożądane – czas.

Hyperloop

News

OUR PROJECT

Opracowaliśmy unikalną, technologię dla systemu magrail – kolei magnetycznej używającej lewitacji, poruszającej się na istniejących torach kolejowych z prędkością do 415 km/h. To hybrydowe rozwiązanie pozwala na funkcjonowanie zarówno systemu magrail, jak i konwencjonalnych pociągów na tych samych liniach. System magrail może być następnie przekształcony w system próżniowy - hyperrail, poruszający się z max. prędkością 600 km/h na istniejących torach. Nasz ostatni etap – kolej próżniowa (hyperloop) będzie wymagała nowej, dedykowanej infrastruktury, pojazdy będą poruszać się z prędkością do 1200 km/h.

We specialize in:

Projektowanie
pojazdów

Aerodynamika

Zawieszenie
magnetyczne

Silnik liniowy

Infrastruktura rur
próżniowych

Projektowanie węzłów
transportowych

Udało nam się rozwiązać wiele problemów, które stanowiły barierę techniczną do powstania Hyperloop'a.

Questions and answers

ABOUT US

A PASSION FOR DESIGN CONNECTED US

Firma Hyper Poland została zarejestrowana w kwietniu 2017 r. Nasz zespół studencki zbudował pierwszy w regionie CEE prototyp pojazdu typu hyperloop, który został wysłany do Kalifornii na testy podczas konkursu SpaceX Hyperloop Pod II w 2017 r. Obecnie budujemy tor testowy w skali 1:5. Do końca 2022 r. planujemy wdrożyć program pilotażowy w Europie. Zebraliśmy imponującą międzynarodową Radę Doradczą, w tym światowej sławy ekspertów w dziedzinie logistyki, infrastruktury, elektromagnetyzmu z Polski, Izraela, USA i Litwy. Zdobyliśmy wiele nagród, w tym nagrodę BIM for Innovation Award 2016 podczas konkursu Build Earth Live w Dubaju.

meet our team